HUAWEI Embedded Power Supply System ETP48120-B5A2 48V 120A
Beijing Ding Ding Future Technology Co.Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Huawei
Model Number : ETP48120-B5A2
Certification : CE UL
MOQ : 1
Payment Terms : L/C,T/T,Western Union
Supply Ability : 1000 pcs per month
Delivery Time : 5-10 days
Packaging Details : cartons
Type : DC/AC Inverters
AC Input Voltage : 85–300 Vac
Input Frequency : 45–66 Hz
Output Voltage : 42–58 Vdc
Maximum Capacity : 6960 W
Weight : ≤ 20 kg (without rectifiers)
Contact Now
The system can configure 4 pieces of 1U 30A high rectifier modules, and provides 120A rated current output.
ETP48120-B5A2 can be embedded in 19-inch rack or cabinet
 Features:
 Wide operation temperature range of embedded power from – 40℃ to 65℃ Hot-swappable
Standard structure design, adapt 19/21 inch installation
Compact design(only 5U in height), saving user space
Excellent rectifier dormancy function increases system efficiency
Intelligent battery management and protection help to prolong battery lifespan
Ethernet interface
Solutions
FAQ :
1. How do you control the quality?
2. What is your minimum order quantity?
3. Can you introduce your company?
4. What are the advantages of your company?
5. Can i send samples?Report it to me along with the price?
6. How do your company deal with the problem on quality?
7 What about the quality ?
8 How many months for guarantee ?
A: 1 year quality guarantee
9 How to deal with any inferior -quality goods ?
Product Tags:
HUAWEI Embedded Power Supply System
48V Embedded Power Supply System
120A Embedded Power Supply System
Buy cheap HUAWEI Embedded Power Supply System ETP48120-B5A2 48V 120A product
HUAWEI Embedded Power Supply System ETP48120-B5A2 48V 120A Images